3dmedikal logo

0533 567 51 87

Hakkımızda

3D Medikal, 3 boyutlu yazıcı teknolojisini cerrahi ile birleştiren ve bilgi teknolojileri konularında yetkin, yenilikleri sürekli takip eden, ekip çalışması ve planlamaya inanan kişilerden oluşmaktadır. Sağlık sektöründe ve akademik çalışmalarda için daha iyi bir yaklaşım için yüksek teknolojili çözümler sunmaktadır. 3D Medikal, özellikle ortopedi ve beyin cerrahisi alanında 3 boyutlu yazıcı teknolojisininden faydalanarak hastalarınız için özelleştirilmiş cerrahi çözümler sunmaktadır. Ekibimiz, ülkemizde birçok 3B cerrahi uygulamasıyla ilklere imza atmıştır.

Özellikle kemik dokusu ile uğraşan branşlar tarafından ihtiyaç duyulan anatomik modelleme, hastaya özel osteotomi kılavuzları ve cerrahi planlamaları sayesinde ameliyattaki risklerin optimal seviyeye indirgemektedir. Günümüzde 3B modelleme ve cerrahi planlama sayesinde, riskli veya imkansız kabul edilen kemik ve eklem şekil bozukluklarının mükemmel hassasiyetle düzeltilmesine olanak sağlamaktadır.

Bunun yanında hasta vücut yapısına 1-1 uygun vücut içi implant ve eklem protezleri, kişiye özel anatomik modelleme, cerrahi kılavuzlar ve medikal modeller konularında çalışmaktadır. Hastaların anatomileri ile tam uyumlu (patient-specific) implantlar, cerrahi kılavuzlar ve protezleri biyomekanik özellikleri de göz önünde bulundurularak, özel tasarımlar yapmaktadır. Çeşitli nedenlerle doku kaybına uğrayan hastaların, hızlı ve en iyi şekilde, anatomileri ile tam uyumlu implant ve protezler geliştirmekte ve üretmektedir.

Hedefimiz beraber çalıştığımız Türk hekimleri ve mühendisleri ile ülkemizin bu konuda dışa bağımlılığını azaltan, katma değeri yüksek çalışmalar yapmaktır.

 

3D Medikal

Dokuz Eylül Üniversitesi İnciraltı Yerleşkesi
No:56 D:20, 35340
Balçova/İzmir

Şube

Bahçelievler Mahallesi, Başyiğit Sk
43040 Kütahya Merkez/Kütahya

İletişim

Telefon: 0232 412 33 68
Email: info@3dmedikal.com

Çalışma Saatleri

Pzt - Cts: 09.00-17.00